מנוף זרוע

במידה והגעתם לכאן כנראה שאתם צריכים מנוף זרוע במאמר הבא נסביר לכם את כל המידע שאתם צריכים לפני שתתקשרו להזמין מנוף זרוע. 

 

איך מתומחרת עבודת מנוף זרוע? 

עבודות מנוף זרוע מתחלקות לכמה סוגים של עבודות. בחלק מהמקרים נדרשת המשאית מנוף גם להוביל את הציוד וגם להניף אותו ובחלק מהמקרים נדרש מהמנוף רק לבוא ולהניף את הציוד ללא הובלה עם המשאית. 

 

מחיר מנוף זרוע ללא הובלה 

המחיר בדרך כלל יקבע לפי זמן העבודה. יהיה מחיר התייצבות של המנוף כולל שעתיים עבודה ומחיר על כל שעה נוספת. במידה ואתם יודעים שאתם צריכים את המנוף לחצי יום או יום שלם המחיר יורד בהתאמה. תקבלו מראש מחיר לחצי יום או יום שלם ותקבלו גם מחיר לכל שעת עבודה נוספת מעבר לזמן שסוכם מראש. 

 

מחיר מנוף זרוע כולל הובלה

במידה ונדרש מהמנוף לבצע גם הובלה של הציוד התמחור יהיה בקבלנות על הנסיעה ועל ההנפה. המחיר של עבודה שכוללת הובלה עם המשאית משתנה בהתאם למרחק ולמספר הק''מ שצריך לנסוע עם המשאית. 

 

כמובן שיש גם התייחסות מאיפה מתחילים את ההובלה ואיפה מסיימים. מחיר הסולר ומספר הק''מ שנדרשת המשאית לנסוע הוא משמעותי בתמחור. התימחור מתייחס מרגע שיצא הנהג מהבית ועד לרגע שחזר לבית. לכן כדאי תמיד לעבוד עם חברת מנופים שהיא בפריסה ארצית שיש לה נהגים שחונים בכל מיני מקומות. דברים נוספים שמשפיעים על תמחור מנוף זרוע

 • גודל המנוף - ככל שהמנוף שאתם צריכים הוא גדול יותר המחיר יעלה בהתאם
 • זמן העבודה - ככל שתצטרכו את המנוף לזמן ממושך יותר המחיר עולה 
 • משקל שצריך להניף - במידה ויש לכם צורך להניף משהו כבד תצטרכו מנוף גדול יותר
 • מרחק שצריך להגיע - ככל שנדרש להניף את הציוד למרחק גדול יותר נצטרך מנוף ארוך יותר
 • מיקום העבודה - למיקום של העבודה יש השפעה על המחיר. נסיעה אל היעד וחזרה ממנו נכללת בתמחור. 

 

ככל שהציוד שלכם יותר כבד ונדרש להניף אותו לגובה או למרחק גדול המחיר יעלה בהתאמה. חשוב מאוד שתזמינו מנוף שמתאים לעבודה שלכם ולא מנוף גדול מידי לעבודה שלא מצדיקה להזמין מנוף כזה. מנגד תיזהרו שאתם לא מזמינים מנוף שהוא גבולי בגודל ויכול להיות שתצטרכו מנוף גדול יותר בסוףאיזה גודל מנוף צריך? 

יש שני נתונים במנוף שכדאי להתייחס אליהם. אחד זה האורך של המנוף שתיים זה המשקל שהמנוף יכול להרים. איזה אורך אתם צריכים זה חישוב לא מסובך שאפשר לעשות אותו במגוון דרכים. תחשבו את המרחק שהמשאית חונה בהתאם לעבודה ואת המרחק שצריך לעבור מהחנייה אל המקום שאליו רוצים להגיע.
ישנם מנופים באורכים שונים חשוב שתזמינו מנוף שמתאים לסוג העבודה שלכם. 

 

אורכים שונים של מנוף זרוע שניתן להזמין דרכינו:

 • מנוף 17 מטר 
 • מנוף 25 מטר
 • מנוף 30 מטר 
 • מנוף 35 מטר
 • מנוף 40 מטר 
 • מנוף 45 מטר 
 • מנוף 50 מטר 
 • מנוף 65 מטר

 

כמובן שככל שהמנוף ארוך יותר יש לו יכולת גם להרים משקל גדול יותר. שימו לב שמנופים של 50 מטר ומעלה אין להם שום אפשרות להעמיס על עצמם ציוד. כל המשאית היא המנוף אין בכלל משטח העמסה. איזה משקל יכול להרים מנוף זרוע?

נושא המשקל הוא תלוי גם במרחק שאליו רוצים להוביל את הציוד. ככל שצריך להניף את הציוד למרחק גדול יותר נדרש מנוף גדול יותר. לכל מנוף יש טבלת משקלים שמציג כמה משקל הוא יכול להרים ולאיזה מרחק לפי זווית ההנפה. כדי להבין איזה מנוף אתם צריכים תצטרכו לדעת קודם כל איזה משקל אתם רוצים להניף ולאיזה מרחק ובאיזה זווית. 

 

סוגים שונים של מנופי זרוע: 

מנוף 15 טון 

מנוף 20 טון 

מנוף 100 טון 

מנוף 150 טון 

מנוף 180 טון 

מנוף 200 טון 

מנוף 235 טון 

 

במקרים מסוימים שנדרש להרים ציוד כבד מאוד או ציוד גדול מאוד יש גם אפשרות להשתמש בשני מנופים במקביל ולהכפיל את יכולות ההרמה. יש אלמנטים שמרימים אפילו 3 ו-4 מנופים במקביל. 

 

שימושים שונים למנוף זרוע:

מנוף זרוע משמש מגוון ענק של נותני שירותים מהסיבה העיקרית שהיום הרבה מהבנייה היא לגובה ויש צורך להגיע אל מקומות גבוהים שרק מנוף יכול להניף אליהם את הציוד. בכללי במהלך הבנייה עצמה משתמשים הרבה במנופי זרוע ניידים באתרי בנייה שאין בהם עגורן צריך. 


מנוף זרוע לעבודה באתרי בניין 

בכל אתר בניין שבונים לגובה יש שימוש נרחב במנופי זרוע  בחלק מהפרויקט מנופים אלו נמצאים באופן קבוע באתר הבנייה. בעזרת המנופים מבצעים מגוון ענק של עבודות באתר בנייה ובעצן המנוף הוא כלי עזר ענק לפועלי הבניין בשטח. גם אתרים שיש בהם מנופי עגורן לפעמים נעזרים בתגבור של מנוף זרוע נייד. 

 

התקנת זכוכיות עם מנוף ונטוזה

חלק גדול מן הבניינים המודרניים הם עם ציפוי של זכוכיות בחזית. חלק גדול הזכוכיות האלו הותקנו בעזרת מנוף זרוע עם ונטוזה. ונטוזה למי שלא מכיר זה אביזר שמורכב על המנוף אביזר תופס את הזכוכית בעזרת ואקום ומקל מאוד על עבודת ההתקנה של החיפוי זכוכית. בבניינים גבוהים יותר נעשה שימוש במנוף ספיידר שעובדים איתו מתוך הבניין. התקנת גגות סולאריים עם מנוף זרוע

כל המתקינים של הגגות הסולאריים נעזרים במשאית עם מנוף זרוע לביצוע עבודות ההתקנה שלה. לרוב המשאית תוביל על גביה את כל הפאנלים הסולאריים והתושבות ושיגיעו אל היעד בעזרת המנוף גם ירימו את כל הפאנלים והקונסטרוקציות שלהם אל הגג שעליו מבצעים את ההתקנה. 

 

הנפת מזגנים עם מנוף זרוע

שמתקינים מערכות מיזוג רציניות לחללים גדולים נעזרים במנוף זרוע שיניף את כל המדחסים הגדולים אל הגג. מנועים של vrf או צ'ילרים אין אפשרות להרים לגג ללא מנוף זרוע. ולכן גם בענף המיזוג יש שימוש רב במנופים. 

 

הנפת מכונות כבדות עם מנוף זרוע

בתעשיית הייצור משתמשים במגוון מכונות כבדות. מכונות אלו לעיתים צריך להעביר אותם ממקום למקום או שמפעל קונה מכונה חדשה וצריך דרך להוביל את המכונה החדשה. מנוף זרוע הוא הפתרון בדרך כלל להוביל ולהניף מכונות גדולות וכבדות בתעשייה. 

 

מנוף זרוע לעבודה עם מסגרים 

כמעט בכל פרויקט של מסגרות נעשה שימוש במנוף זרוע. במיוחד שמדובר בעבודות שהם בגובה ומשתמשים בפרופילים גדולים. במהלך הבנייה נעזרים המסגרים במנוף זרוע שצמוד אליהם. חלק גדול מהמקרים המסגר כבר מחבר את הקונסטרוקצייה אצלו במפעל ומוביל אותה לשטח עם משאית מנוף שהיא מורכבת. גם בענף של מרפסות תלויות נעשה שימוש רב במנופים לצורך ההתקנה של המרפסות. 

שירות מנוף לחברות הריסת מבנים

בפרויקטים של הריסה בדגש על פינוי בינוי נעשה שימוש במנופי זרוע על מנת להחזיק אמצעי בטיחות למנוע זליגה של חלקים מהבניין ההרוס אל האיור הסטרילים. בכל פרויקט של הריסה שמתבצע בסמוך לבניינים אחרים נדרש להזמין מנוף זרוע  שיחזיק את אמצעי ההגנה.

 

מנוף לעבודה עם גננים

גננים שמבצעים הקמת גינות הם צרכנים קבועים של שירותי מנוף. כמעט בכל פרויקט נדרש לשנע באלות או עצים גדולים על מנת להקים את הגינה. גם גלילים של דשא סינטטי מרימים בעזרת המנוף וככה הם חוסכים לעצמם עבודה ידנית שתאריך להם את זמן העבודה. 

 

מנוף לעבודות גיזום עצים

גוזמי עצים משתמשים הרבה פעמי במנוף זרוע. לרוב במהלך העבודה איתם השימוש במנוף יהיה היברידי גם עם האביזר של מנוף סל. בעזרת המנוף גם מרימים את הגוזם לצמרת העץ וגם מבצעים הנפה של העפים והגזעים המרכזיים בעץ. עבודה עם קבלני עפר 

קבלני עפר צריכים הרבה פעמים להכניס כלי צמ''ה למקומות שאין להם גישה ישירה ובלי מנוף אין להם איך להביא את הכלי צמ''ה אל מקום העבודה. מדובר גם על הכנסה של כלי צמ''ה קטנים כגון: מיני מחפרון או בובקט וגם הכנסה של כלים גדולים כגון מחפרון, שופל, באגר וכו'. בכל פרויקט של בנייה שחופרים בור לעומק נדרש להכניס ולהוציא כלים וציוד מהבור. עבודות אלו מתבצעות בעזרות מנופים. 

 

פינוי פסולת בניין עם מנוף

באלות הם כלי מצויין להוביל ולפנות חומר. בהרבה מקרים נדרש מאיתנו לבוא עם המנוף ולפנות באלות עם פסולת של חומרי בניין. את הבאלות יש אפשרות שאנחנו גם נפנה אל אתר פסולת מורשה. במידה ויש כמות גדולה של באלות עדיף להביא משאית הייבר או מכולת פינוי גדולה שבתוכה נשים את הבאלות שהוצאנו עם המנוף

 

מנוף זרוע עם מיכל לפינוי עפר

ישנם מרים שרוצים לפנות עפר או פסולת בניין במקומות שאין גישה קרובה למשאית ולכן נדרש לעשות שימוש במנוף זרוע. במקום למלא את כל העפר או הפסולת בבאלות יש אפשרות לבצע פינוי בעזרת מכולות קטנות בנפח של קוב. את המכולות האלה ניתן למלא בעזרת בובקט קטן או בצורה ידנית. המנוף מרים את המיכל ושופך אותו למכולת פינוי או להייבר. 

 

מנוף זרוע להובלת מבנים ניידים

בכל עבודה שנדרש להעביר מבנים יבילים יהיה שימוש במנוף זרוע. גודל המנוף יקבע בהתאם למשקל המבנה ולמרחק שבו נמצא המבנה ביחס למשאית המנוף. בעזרת מנופי זרוע מתבצעות כל ההובלות של מבנים ניידים שילוב של מנוף זרוע עם סל

יש מנופי סל שהם רק מנופי סל אין להם אפשרות להוביל או להניף ציוד. יש אבל מנופי זרוע שניתן לחבר להם אביזר של סל ומשאית המנוף שהגיע אליכם לתת לכם שירות יכולה גם להניף ציוד וגם להתקין סל אדם ולהרים איתו את מי שצריך. שילובים כאלה של מנוף זרוע וסל קוראים הרבה אצל מתקיני שילוט וגוזמי עצים. 

 

סוגים שונים של מנופי זרוע 

לרוב שמדובר על מנוף זרוע הכוונה היא למנוף נייד שיושב על משאית. המנופים האלו עד גודל מסוים באים גם עם אפשרות להעמיס מטען עליהם. ככל שהמנוף יותר גדול המשקל שניתן להעמיס על המשאית עצמה יורד. מנופים מעל 150 טון אין אפשרות להעמיס בכלל ציוד עליהם. כל המשאית היא מנוף. 

 

ישנם גם מנופים ניידים שהם עם זחל ולא עם גלגלים מנופים אלו מיועדים לעבודות מורכבות מאוד עם משקלים גדולים. מנופים גדולים מעל 200 טון יש להם אפשרות לשים על עצמם משקולות על מנת לאפשר למנוף להיות מאוזן במקרה של הנפה של אלמנטים כבדים במיוחד. הובלת מכולות עם מנוף 

מכולות ימיות מגיעות בשתי מידות 6 מטר או 12 מטר(20 או 40 פיט). על מנת להוביל את המכולות האלה צריך משאית מנוף עם היתר ויכולת להוביל את המכולות. במידה ורוצים להוביל מכולה של 12 מטר נדרש מנוף טריילר. מכולות של 6 מטר אפשר להוביל על משאית דבל ולא חייב טריילר. 

 

על מי האחריות במקרה של נזק?

במקרה של נזק לציוד במהלך ההובלה או ההנפה או חס וחלילה נזק שנגרם לבני אדם. יש למשאית מנוף ביטוח מלא גם על הציוד וגם לבני אדם אז אם קרה איזה מקרה חס וחלילה שמשהו נפל על מישהו או הציוד נפגע או שנפגע רכוש כתוצאה מפעולה של המנוף הכל מכוסה בביטוח מלא ואין לכם מה לדאוג. 

 

כמה זמן מראש צריך ליצור קשר להזמנת מנוף?

עדיף כמובן להיות מתוכננים כמה שיותר מראש ולאם איתנו את העבודה שנדע לשריין לכם את המנוף שאתם צריכים לתאריך העבודה שלכם. במידה ואתם צריכים מנוף מהרגע להרגע אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ובמידה ואנחנו פנויים נשמח לספק לכם שירות. 

 

מנוף זרוע מעכשיו לעכשיו

כמו שכתבנו למעלה כדאי לתאם מראש איתנו. אם הגעתם למצב שאתם חייבים מנוף מהרגע להרגע צרו איתנו קשר ננסה לעזור לכם במה שאפשר גם אם אנחנו לא פנויים ננסה לשדך לכם מנוף שכן פנוי באיזור שלכם. 

מנופי גוש עציון מספקת שירות אדיב ומקצועי תוך כדי עמידה בלוחות זמנים.
לבירור פרטים נוספים, קבלת הצעות מחיר, קביעת מועדים והזמנות פנו בטלפון: 072-394-0821  או שלחו לנו בטופס יצירת קשר שלפניכם, 
נשמח לשירותכם!

ליעוץ ופרטים נוספים

השאירו את פרטיכם בטופס או התקשרו: 072-394-0821

שם הוא שדה חובה
טלפון הוא שדה חובה
כתובת אימייל שהזנת אינה תקינה
צרו קשר